شمار اندک تشکل های بخش خصوصی نشانه کم توجهی به کار جمعی است

تدبیر نشود سرمایه های بخش معدن و صنایع معدنی مهاجرت خواهند کرد
فوریه 18, 2015
همایش چشم‌انداز صنعت سرب و روی و بازار
فوریه 19, 2015

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، علاالدین میر محمد صادقی روز سه شنبه در نخستین همایش چشم انداز سرب و روی و بازار که در محل اتاق بازرگانی ایران ایران برگزار شد، اظهار داشت: حدود بیست سال قبل تشکیلات اتحادیه سرب و روی فعالیت داشت اما شمار اندک اعضای آن موجب می شد تا نسبت به مواضع اصولی اعضایش توجه لازم صورت نگیرد.

وی خاطرنشان ساخت: ترکیه به عنوان یکی از همسایگان کشورمان دارای سه هزار تشکل است و ایران با هشتاد میلیون نفر جمعیت فقط ۲۰۰ تشکل سازمان یافته در ایران تاسیس شده است.

میرمحمد صادقی، انتخابات اتاق ایران در ۱۸ اسفند ماه سال جاری را یادآور شد و گفت: تا کنون برای اتاق تهران ۲۵۰ نفر ثبت نام کرده اند در حالیکه شمار افراد مورد نیاز ۴۰ نفر است که بیش از شش برابر آن ثبت نام شد.

وی یادآور شد سهم فعالان بخش معدن در اتاق تهران ۴ کرسی است و چنانچه افرادی از این بخش حاضر نشوند این سهمیه به نامزدهای سایر بخش ها اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه امروز تولید نفت کشور به روزانه یک میلیون بشکه تقلیل یافته است، گفت: قیمت هر بشکه نفت از ۱۴۰ به ۴۰ دلار سقوط کرده بنابراین تامین نیازها باید از بخش معدن و صنایع معدنی غنای بیشتری پیدا کند.

میرمحمد صادقی خاطرنشان ساخت: تولیدات سرب و روی امروز در جهان بازار مناسبی دارد و از این صنعت باید بهره گیری بیشتری بعمل آید.